WYDARZENIA ROKU 2019

Pożegnanie Lata 2019

“…Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą,
czekamy wszyscy tu, pamiętaj, żeby wrócić znów…”

W dniu 29 sierpnia w Naszym Domu odbyło się spotkanie integracyjne “Pożegnanie Lata” dla Mieszkańców z zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej. Jak co roku przybyli wszyscy zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas także pani poseł Elżbieta Duda, pan Wojciech Pałka Starosta Krakowski, pan Krzysztof Wójtowicz Burmistrz Miasta Skała.

Pogoda była dla nas niezwykle łaskawa i mogliśmy cieszyć się pięknym zakończeniem wakacji z naszymi przyjaciółki, mamy nadzieję że zapamiętacie to spotkanie na dużej. Dziękujemy że byliście z nami i liczymy Waszą obecność za rok.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z imprezy… a jest na co popatrzeć 😉

Nowa sala terapii zajęciowej

Udało się… mamy nową salę terapii zajęciowej dla naszych Mieszkańców. Dzięki pomocy dobrodziejów i wysiłkowi naszych pracowników udało się wyremontować pomieszczenie w którym zorganizowana została sala do prowadzenia zajęć aktywizacyjnych. Przedstawiamy zdjęcia z poświęcenia sali, a w najbliższym czasie załączymy zdjęcia z zajęć prowadzonych w nowych pomieszczeniach.


Dożynki Powiatu Krakowskiego i Gminy Skała

„Dziękujemy Panie za obfite plony. Posłuszna Twojej woli rodzi nasza ziemia urodzajne kłosy żyta i jęczmienia.”

W niedzielę 18 sierpnia w Skale odbyły się Dożynki Powiatu Krakowskiego i Gminy Skała. W tym staropolskim święcie, będącym ukoronowaniem całorocznej pracy rolników, udział wzięli mieszkańcy i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ojcowie. Po uroczystej Mszy Świętej, korowód dożynkowy przemaszerował w stronę sceny plenerowej przy hali widowiskowo-sportowej w Skale, gdzie odbyły się główne obchody Święta Plonów. Jedno ze stanowisk reprezentacyjnych poświęcono pracom naszych mieszkańców, wykonanym w czasie zajęć terapeutycznych w pracowni wikliniarskiej.

Za wszelkie datki oraz środki pozyskane z ich sprzedaży serdeczne Bóg zapłać!

“W kościołach zamilkły dzwony” rozpoczęcie Triduum Paschalnego i uroczysta Msza Święta w Katedrze Wawelskiej

” Nazywacie Mnie „Nauczycielem” oraz „Panem” i macie rację, bo Nim jestem. 14 Skoro więc Ja, wasz Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wy powinniście czynić podobnie. 15 Dałem wam przykład, abyście postępowali wobec siebie tak, jak Ja. 16 Zapewniam was: Sługa nie jest ważniejszy od swojego pana, a posłaniec—od tego, kto go posłał. 17 Jeśli będziecie o tym pamiętać i tak postępować—będziecie szczęśliwi.” Ewangelia wg Św. Jana rozdział 13.

I My rozpoczęliśmy Triduum Paschalne, najważniejszy czas w Kościele – czas zadumy, oczekiwania, radości

Dziś w Wielki Czwartek w Katedrze Wawelskiej została odprawiona uroczysta liturgia upamiętniająca Ostatnią Wieczerze podczas której Arcybiskup Marek Jędraszewski symbolicznie obmył nogi dwunastu Mieszkańcom naszego Domu. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji oraz obejrzenia krótkiego reportażu w Kronice Krakowskiej

Na czas Świąt Wielkanocnych naszym Przyjaciołom i Dobrodziejom życzymy dużo radości, spokoju, miłości oraz błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Jezusa.

 

Droga Krzyżowa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach

3 kwietnia na zaproszenie Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krakowskiej 55 w Krakowie nasi Mieszkańcy i Pracownicy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Mieszkańcy Domów odczytywali rozważania przy stacjach Męki Pańskiej, zapalając przy każdej z nich symboliczną świecę. Wspólna modlitwa w okresie poprzedzającym Święto Zmartwychwstania Pańskiego to dla Nas wielki dar, za który serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim obecnym.

Droga Krzyżowa- film udostępniony dzięki uprzejmości Dyrekcji DPS przy ul. Krakowskiej w Krakowie

https://www.youtube.com/watch?v=8F0W2XhJQug&feature=youtu.be

“W Krainie Deszczowców” VIII Turniej Gier Holowych

27 marca br zostaliśmy zaproszenie przez zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kluzeka w Krakowie na VIII Turniej Gier Holowych. Nasi Mieszkańcy dzielnie reprezentowali Nasz Dom, chociaż nie było łatwo ponieważ jury w składzie Baltazar Gąbka, Smok Wawelski, Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka było bardzo surowe. Nasi Mieszkańcy osiągnęli wspaniałe wyniki w konkurencjach w których brali udział tj. “Klasy rzucane”, “Drzewko” oraz “Krgle”, zespołowo udało im się wywalczyć II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z zawodów


“ALBERTIANA” 2019- wręczenie nagród

Po udanym występie naszej grupy teatralnej w tegorocznym Festiwalu “Albertiana” (więcej informacji tutaj) nadszedł czas na wręczenie nagród. 27 lutego br nasza grupa teatralna “Pociechy Brata Alberta” wraz z terapeutami oraz Dyrekcją naszego Domu została zaproszona do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie na uroczyste wręczenie nagród. Nasi artyści odebrali nagrody z rąk Pani Anny Dymnej oraz Pani Lidii Jazgar. Podczas festiwalu nastąpiło również wręczenie Medali Brata Alberta, dla osób zasłużonych i zaangażowanych w pracę na rzecz osób niepełnoprawnych. Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego Niesamowitego dnia oraz zapoznania się ze zdjęciami dostępnymi na profilu Schroniska Radwanowice. a tutaj do zobaczenia krótki reportaż w TVP Kraków.

zdjęcia 2 oraz 3 pochodzą ze strony Schroniska w Radwanowicach


“ALBERTIANA” 2019- najważniejsze wydarzenie kulturalne roku

5 lutego nasz grupa teatralna “Pociechy Brata Alberta” miała zaszczyt wziąć udział w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie “Albertiana” którego pomysłodawczynią jest pani Anna Dymna. Tym razem wspólnymi siłami terapeuci wraz z mieszkańcami przygotowali spektakl pt. “Mały Książę” na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Antoine de Saint-Exupéry.

Jesteśmy bardzo zadowolenia z występu tym bardziej iż nasi mieszkańcy zostali docenieni i zajęli III miejsce w etapie regionalnym. Serdecznie gratulujemy


KULIG PRZEZ DOLINĘ PRĄDNIKA

22 stycznia odwiedzili nas przyjaciele z Domu Pomocy Społecznej w Krakowie. W ten mroźny zimowy dzień wspólnie uczestniczyliśmy w kuligu, który z powodu braku śniegu na drogach odbył się tradycyjną bryczką, ale atmosfera była tak wspaniała że nikt nie narzekał. Po przejażdżce czekało na nas ognisko, przy którym mogliśmy się ogrzać i zjeść ciepły bigos lub upiec sobie kiełbaski. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.


JASEŁKA

Odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ze Skały z przygotowanym przez siebie przedstawieniem Jasełkowym, nasi mieszkańcy z zainteresowaniem oglądali pięknie przygotowaną inscenizację. Bardzo dziękujemy za wizytę