2022

Wycieczka do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej

11 sierpnia byliśmy na wycieczce do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Najpierw odwiedziliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, a potem pomodliliśmy się w bazylice, w której Karol Wojtyła przystąpił do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

Potem był czas na obiad i deser – czyli obowiązkowo kremówki papieskie i kawa 😉😋
W drodze powrotnej odwiedziliśmy też Kalwarię Zebrzydowską.

 

Zabawa taneczna u Przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Słupii

9 sierpnia braliśmy udział w zabawie tanecznej u naszych Przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Słupii. Bawiliśmy się bardzo dobrze!

Odwiedziny Przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Bochni

3 sierpnia gościliśmy Dom Pomocy Społecznej w Bochni. To był naprawdę cudowny dzień! Spędziliśmy wspólnie czas na rozmowach przy grillu, śpiewach i spacerach po ogrodzie.

Dzień Otwartych Drzwi i Serc

Z okazji uroczystości św. brata Alberta, którego wspomnienie przypadało na 17 czerwca, zorganizowaliśmy w sobotę, 25 czerwca, Dzień Otwartych Drzwi i Serc. Niezwykłą radość przeżywaliśmy, mogąc zaprosić nasze rodziny! Czas spędzony razem był świetną okazją do wspólnych rozmów i wspominek.
Spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, a następnie był czas na tańce, zabawy i jedzenie. Zaprezentowaliśmy także nasz występ teatralny, który spotkał się z owacjami na stojąco. Niektórym w oku zakręciła się nawet łezka…

 

Wycieczka do Pustelni Braci Albertynów na Kalatówkach

5 maja odwiedziliśmy Pustelnię Braci Albertynów na Kalatówkach. Pustelnia została wybudowana w 1902 roku przez św. Brata Alberta i jego Braci. Jest to dla nas szczególne miejsce, ze względu na to, że św. Brat Albert jest naszym patronem. Pomimo chwilowego deszczu wyprawa była bardzo udana!

Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra

27 kwietnia byliśmy na bardzo ciekawej wycieczce w zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach gdzie mogliśmy się poczuć jak prawdziwi górnicy…! ⛏️
Wspaniałą atrakcją było dla nas przepłynięcie łódkami podziemnej rzeki która robiła niesamowite wrażenie.. Na szczęście nikt z nas wody ani ciemności się nie boi, więc mieliśmy naprawdę niezłą frajdę 😉😁
Po podziemnych przygodach zjedliśmy pyszny obiad i deser, żeby się wzmocnić przed zwiedzaniem skansenu maszyn parowych. 🚂

Liturgia Wielkiego Czwartku w katedrze na Wawelu
14 kwietnia braliśmy udział w liturgii Wielkiego Czwartku w katedrze na Wawelu. Mieszkańcy zostali zaproszeni do udziału w celebracji obmycia nóg, co było dla nich bardzo ważnym i szczególnym wydarzeniem.

Wręczenie nagród – ALBERTIANA
28 marca braliśmy udział w wielkiej Gali Laureatów 22. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie – ALBERTIANA 2022.
Niezmiernie miło nam ogłosić, że zajęliśmy II miejsce 💪 Konkurencja była naprawdę na wysokim poziomie, więc tym bardziej jesteśmy dumni 😉 ciężka praca się opłaciła!
Gala odbyła się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podczas której zostały nam wręczone nagrody, mieliśmy okazję spotkać się też z innymi laureatami oraz z organizatorami, w tym z panią Anną Dymną.
Dzień kobiet
8 marca w naszym Domu świętowaliśmy Dzień Kobiet 💐
Panowie bardzo się postarali o to, by nasze Panie poczuły się w tym dniu wyjątkowo 😉 Zorganizowali małe przedstawienie oraz film, a także obdarowali wszystkie Panie pięknymi różami 🌹🌹🌹
Kolęda
W naszym Domu 5 stycznia 2022 odbyła się kolęda. Ksiądz odwiedził mieszkańców oraz pracowników i wszystkim udzielił błogosławieństwa.
Zamieszczamy parę zdjęć z wizyty duszpasterskiej: