WYDARZENIA ROKU 2018

Turnus rehabilitacyjny w Zakopanem

14-28 września 2018

We wrześniu odpoczywaliśmy na turnusie rehabilitacyjnym w Zakopanem , mieszkaliśmy w komfortowym domu wczasowym i korzystaliśmy z przygotowanych atrakcji.  W pierwszym tygodniu pogoda nas rozpieszczała, niemal letnie temperatury skłaniały do górskich wycieczek. W drugim doświadczaliśmy wrześniowej zimy, nie zniechęciła nas do dalszego zwiedzania i dzielnie stawiliśmy czoła zimowej aurze.

“Pożegnanie Lata”

30 sierpnia 2018

“Żegnaj lato za rok”…. po raz kolejny hucznie pożegnaliśmy lato wspaniałą imprezą taneczno-sportową. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli wszyscy zaproszeni goście-mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Krakowa, Batowic, Czernej, Więckowic, Owczar, Konar, Prus, Skawiny, Chorzowa, Bulowic , Częstochowy, Makowa Podhalańskiego, Kasiny Wielkiej. Dużo gości i dużo fajnej zabawy, nowych znajomości i sportowej rywalizacji. Jak tradycja nasza każe żegnaliśmy lato wspaniałymi kolorowymi wiankami z kwiatów i ziół, które z nurtem rzeki Prądnik popłynęły w świat.

Kibicowaliśmy i śmialiśmy się do rozpuku, gdy drużyny Domów rywalizowały w przeciąganiu liny – niektóre wspierane przez anielskie siły ;-)))

IMG_0729
IMG_0762
IMG_0735

Integracyjny turniej piłki nożnej ” Na Zielonej Murawie”

21 czerwca 2018

W czerwcu na boisku Klubu Sportowego Zwierzyniecki drużyna piłkarska z Ojcowa toczyła boje o puchar turnieju. Dzielni zawodnicy z wielkim zaangażowaniem przemierzali boisko w pogoni za piłką. Mimo wielkich chęci zwyciężali silniejsi. Trudno, za rok im pokażemy….. Ale doping mieliśmy naj, naj !!!

IMG_0646
IMG_0658
IMG_0649

Dzień Otwartych Drzwi I Serc

18 czerwca 2018

W piękną czerwcowa sobotę po raz kolejny spotkaliśmy się wspólnie – mieszkańcy, pracownicy, rodziny i nasi darczyńcy, na świętowaniu Dnia Patrona Św. Brata Alberta. Świętowanie rozpoczęła uroczysta msza Św, po której Dyrektor Domu Brat Pio powitał tłumnie przybyłych gości. Korzystając z podniosłej atmosfery serdecznie podziękował obecnym w tym dniu byłym pracownikom Domu, za ich trud i wkład w funkcjonowanie Domu, przez okres ich pracy w DPS. PO części oficjalnej nastąpiła część rekreacyjna w której zobaczyliśmy, występy grupy artystycznej “Pociechy Brata Alberta”,  taniec nowoczesny w wykonaniu uczennic LO w Skale. Prowadzący imprezę Pan Grzegorz angażował we wspólną zabawę przybyłych na spotkanie krewnych naszych mieszkańców. Wspaniała atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom.

IMG_0510
IMG_0517
IMG_0567

Seni-Cup -turniej piłki nożnej w Czarnej k/Tarnowa

13-15 czerwca 2018

W okresie zimowym i wiosennym nasi piłkarze trenowali  na boisku przy DPS oraz na Hali sportowej w Skale. Mocno i wytrwale przygotowywali się do trzydniowych eliminacji w piłce nożnej w turnieju Międzynarodowej Ligii Osób Niepełnosprawnych w Toruniu. Turniej eliminacyjny rozgrywany był w Czarnej k Tarnowa. Drużyna nie odniosła wielkich sukcesów , ale ostatecznie liczy się udział w turnieju i możliwość poznania nowych kolegów oraz przebywania w pięknym ośrodku  i Po trzech dniach sportowych zmagań uroczyste zakończenie turnieju odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym Grand Chotowa, który był dla wszystkich uczestników turnieju  miejscem zakwaterowania. Za udział w turnieju każdy zawodnik drużyny otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek, a cały zespół puchar i piłkę.

DSC09445
DSC09477
DSC09565

Wycieczka do Planetarium i ZOO w Chorzowie

6 czerwca 2018

W cudowny upalny dzień mieszkańcy Domu wyjechali na wycieczkę do Chorzowa. W planach wycieczki był udział w zajęciach dydaktycznych w Planetarium Śląskim podczas których oglądaliśmy spektakl “O zaćmieniach i nie tylko” a później braliśmy udział w zajęciach w Obserwatorium Astronomicznym . W obserwatorium za pomocą lunety śledziliśmy ruch słońca na nieboskłonie. Następnie spacerowaliśmy po zielonym terenie Chorzowskiego ZOO, gdzie szczególne zainteresowanie wzbudziły rzeźby dinozaurów i ludzi pierwotnych.

IMG_0473
IMG_0477
IMG_0490

Wiosna – pora na remont

Panowie Grzegorz, Bartek , Norbert i Darek w związku z nastaniem wiosennej pory postanowili samodzielnie odnowić swoje pokoje. I wtedy odezwał się w nich duch rywalizacji, w ruch poszły szpachelki, kielnie, papiery ścierne, gips i farby.Materiały nie zawsze  nakładane były na ścianę / większość lądowała na ubraniach i podłodze jednakże  –  liczy się chęć ;-)) . Ostatecznie remont zaczęli od gipsowania ubytków na ścianach, później samodzielnie je wymalowali na wybrane przez siebie  kolory. W świeżo odnowionych pokojach stanęły nowiutkie mebelki.

IMG_0468
IMG_0459
IMG_0464

Wizyta w Teatrze Słowackiego w Krakowie

19 lutego 2018 rok

19 lutego grupa teatralna  z naszego Domu ,”Pociechy Brata Alberta”, uczestniczyła w podniosłym wydarzeniu. Z rąk Pani Anny Dymnej , Pani Lidii Jazgar oraz Ks. Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego mieszkańcy otrzymali nagrodę rzeczową za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie  “Albertiana”.

Gala odbyła się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie , a podczas Gali mogliśmy zobaczyć występy nagrodzonych zespołów biorących udział w Albertianie oraz recital  Adama Nowaka z zespołem Raz,Dwa,Trzy. Wiele uśmiechu i radości dostarczył nam występ Ireneusza Krosnego.

P1160263
P1160290
P1160292

Zabawa ostatkowa w Batowicach

8 lutego 2018

Karnawał pożegnaliśmy w świetnym nastroju podczas zabawy w Batowicach.  Jak zwykle wszystkim uczestnikom dopisał wspaniały humor.

IMG_0417
IMG_0438
IMG_0434

Wycieczka do Częstochowy

1 lutego 2018

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie zasiedliśmy na widowni by obejrzeć Jasełka w wykonaniu mieszkańców tego Domu. Podziwialiśmy piękną scenografię, dzięki której przenieśliśmy się w czasie, 2000 lat wstecz, do stajenki w Betlejem.

Po występie poszliśmy na Jasną Górę przed cudowny Obraz Maryi a w klasztorze obejrzeliśmy szopkę

IMG_0406
IMG_0413
IMG_0415

Jasełka w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej

Nr 2 w Sułoszowej

31 stycznia 2018

W styczniu bieżącego roku po raz pierwszy odwiedzili nasz uczniowie klas IV-VII  SP    nr 2 w Sułoszowej, prezentując Jasełka. Program artystyczny oraz wspólne kolędowanie przy akompaniamencie gitar wywołało wiele wzruszeń i pozytywnych emocji u wszystkich  widzów. Na zakończenie wizyty, po uczcie duchowej, każdy mieszkaniec otrzymał od gości , coś dla ciała-wspaniałe domowe wypieki :-)))

Za mile spędzone chwile serdecznie dziękujemy oraz zapraszamy ponownie.

IMG_0373
IMG_0383
S2030015

Wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic

Grupa mieszkańców Domu wraz z Dyrektorem wyjechała na wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. W Bazylice Matki Bożej Anielskiej w klasztorze oo bernardynów oglądali ruchomą szopkę o długości 11 metrów i szerokości 8 metrów. W szopce Bracia Bernardyni ustawili ponad 150 figurek z czego 50 jest ruchomych. Centrum szopki stanowi rynek, wokół którego , jak za czasów Jezusa, toczy się życie, są stragany, handlarze, pasterze i rybacy.

Po wizycie w Klasztorze pojechali do miasta Ojca Św. Jana Pawła II , Wadowic, gdzie zwiedzali Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Po zwiedzaniu i modlitwie był również czas na coś słodkiego.

IMG_0333
IMG_0343
IMG_0338

Wizyta duszpasterska

23 stycznia 2018

W okresie świat Bożego Narodzenia Ks. proboszcz odwiedził z wizytą duszpasterską każdego mieszkańca w jego pokoju. Wizycie , oprócz wspólnej modlitwy, towarzyszyło wiele emocji i wzruszeń.

IMG_0355
IMG_0365
IMG_0368

Jasełka

8 stycznia 2018

 Nowy 2018 rok rozpoczął się od wizyty uczniów  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ze Skały, którzy przybyli do Nas z przedstawieniem jasełkowym. Piękne sceny z jasełek przeniosły widzów do Betlejem w czasy tuż po narodzeniu Jezusa. Byliśmy świadkami tego, jak Król Herod wydał rozkaz zgładzenia  wszystkich nowo narodzonych dzieci,wspólnie  z pasterzami wędrowaliśmy do groty w której narodziło się święte Dziecię oraz towarzyszyliśmy trzem Mędrcom, którzy wędrowali aby pokłonić się i złożyć mu dary. Przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci.

IMG_0307
IMG_0317
IMG_0321

XVIII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2018

24 stycznia 2018

Grupa teatralna z Naszego Domu “Pociechy Brata Alberta” z przedstawieniem pt. “Opowieść Wigilijna” zakwalifikowała się do II etapu konkursu Albertiana. Werdyktem Jury zostaliśmy laureatami  III miejsca w przeglądzie , co dało nam  możliwość odbioru nagrody oraz zasiadania na widowni Teatru Juliusza Słowackiego podczas uroczystego wręczania nagród dla uczestników Albertiany.

BRAWO! BRAWO! BRAWO!

S2000027
S2000031
S2000056

NOWY – 2018  ROK